Organizacja slubu, sali, kamerzysty, sukni, garnituru, przyspiewki - organizer slubny

Organizacja slubu przewodnikDzień Ślubu to z pewnością jeden z najbardziej wyjątkowych dni w naszym życiu. Niejednokrotnie o nim marzymy, śnimy, wyobrażamy sobie jak ten dzień będzie wyglądał. Dzień ten z pewnością niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji, uczuć i wzruszeń.

Aby wszystko w tym dniu przebiegało tak, jak sobie założyliśmy, warto już dużo wcześniej rozpocząć przygotowania. Ślub i wesele to duże przedsięwzięcie logistyczne, trzeba zaplanować wiele szczegółów i zgrać je później w czasie. Wychodząc naprzeciw Młodej Parze przygotowaliśmy portal, na którym można znaleźć wiele przydatnych rad i wskazówek. Na naszym portalu znajdziecie między innymi informacje dotyczące organizacji wieczoru panieńskiego i kawalerskiego, przeczytacie o zadaniach świadków, przebiegu wesela oraz poznacie nasze propozycje zabaw weselnych. Spośród szerokiej gamy propozycji z pewnością wybierzecie to, co dla Was najistotniejsze.

Zapraszamy Nowożeńców do dzielenia się z nami swoimi opiniami, uwagami i spostrzeżeniami.

Rola świadka i świadkowej na ślubieRola i zadania świadków

Niewątpliwie bycie świadkiem na uroczystości ślubnej jest wielkim wyróżnieniem oraz zaszczytem. Najczęściej na świadków proszone są osoby stanu wolnego - rodzeństwo lub przyjaciele przyszłej Pary Młodej. Świadkiem może być osoba pełnoletnia, posiadająca dokument tożsamości.

Zamiast kawiatow na ślubCo zamiast kwiatów?

Po zakończonej ceremonii zaślubin przed Młodą Parą ustawia się zwykle długa kolejka życzliwych osób – najbliższa rodzina, krewni, przyjaciele oraz znajomi pragnący złożyć Młodej Parze najlepsze życzenia. Zwykle Młodzi w takiej sytuacji otrzymują od gości koperto-kartki lub rzadziej prezenty oraz piękne kwiaty, których żywot jest bardzo krótki. Zamiast tego warto zasugerować ...

Kultura na ślubieSavoir-vivre – nazwa pochodzi od słów fr. savoir – wiedzieć i vivre – żyć – oznacza dosłownie „znajomość życia” - są to dobre maniery, towarzyski     konwenans, znajomość obowiązujących zwyczajów czy reguł grzecznościowych obowiązujących w danym środowisku. Warto zapoznać się z prezentowanym poniżej ślubnym savoir-vivrem. Nieznajomość niektórych zasad, może sprawić, że nawet nieświadomie sprawimy komuś przykrość, urazimy go czy też popełnimy gafę, przed którą łatwo można się ustrzec.

 

Weselni agenci i konsultanici czy warto?Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach większość ludzi jest tak zabieganych, że nie ma czasu na wiele rzeczy. Powszechnie wiadomo też, że ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, zwłaszcza dla panny młodej. Dlatego polskie pary, idąc za przykładem zachodnich sąsiadów, coraz częściej powierzają organizację tej uroczystości profesjonalnym „wedding plannerom”.

Krocząc we dwoje małżeńskim szlakiem, na swojej drodze napotykamy radości i smutki. Należycie pielęgnowany przez współmałżonków związek małżeński rozwija się, rozkwita, ubogaca męża i żonę, sprawia, że lepiej się oni poznają, są bardziej zgrani.

Może dlatego odzwierciedleniem ewolucji związku są nazwy kolejnych rocznic ślubu. Nazwy te świadczą o okresach życia we dwoje. Sugerują, które z nich są piękne (kwiatowa, brylantowa), mocne (spiżowa), a które delikatne (kryształowa)..

Ślub Kościelny oprawa liturgiiŚlub kościelny - oprawa liturgii

Jeżeli zamierzać zawrzeć związek małżeński w kościele - ślub konkordatowy lub ślub kościelny po wcześniejszym ślubie w Urzędzie Stanu Cywilnego, warto pomyśleć o wyjątkowej oprawie liturgii Mszy Świętej, podczas której powiecie sakramentalne tak. Można - w porozumieniu z księdzem - poprosić najbliższą rodzinę i przyjaciół o odczytanie modlitwy wiernych bądź zaśpiewanie psalmu.

Zanim powiesz tak na ślubnym kobiercuZanim zdecydujecie się stanąć na ślubnym kobiercu warto na chwilę wspólnie się zatrzymać i omówić jakie wartości są dla Was najważniejsze w życiu. Kiedy jesteśmy zakochani patrzymy na życie trochę jak przez różowe okulary. Takie wspólne pochylenie się nad wartościami oraz konfrontacja naszych własnych wartości z wartościami Narzeczonej/Narzeczonego może rzucić nowe światło na Wasz związek....

Dzieci na weselu atrakcjeJeżeli na weselu będzie dużo dzieci warto zorganizować dla nich dodatkowego opiekuna, który zorganizuje im zabawę, najlepiej w osobnej sali. Dzięki temu  rodzice pociech będą mogli choć na chwilę swobodnie się bawić, wiedząc że dzieci są pod dobrą opieką. Dla dzieci również będzie to niesamowite przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Wyjątkowa podróż poślubna na rozpoczęcie drogi życiaPodróż poślubna, jako początek waszej wspólnej drogi po zawarciu małżeństwa powinna być czymś wyjątkowym. Czymś, co zdarzy się tylko raz i będzie niepowtarzalne, magiczne, bajkowe. I będzie właśnie tym, jeśli tylko dobrze przeanalizujecie własne potrzeby i pragnienia. Wspólna decyzja na pewno nie będzie najłatwiejszą, ponieważ każdy ma swoje oczekiwania, co do raju na ziemi. Dlatego właśnie eksperci turystyczni HolidayCheck.pl postarają się ułatwić wam wybór.

dowod osobistyZwiązek małżeński zawarty w urzędzie stanu cywilnego (ślub cywilny) lub w kościele (ślub konkordatowy) zmianie dane małżonków szczególnie Pani Młodej. Dowody osobiste ulegają unieważnieniu, a wydawane są bez opłat.  Dlatego warto już dzisiaj pomyśleć o tym i zapisać się na przypominajkę dostępną tu link.

Zareczyny - wszystko i początekZaręczyny

Zgodnie ze obyczajami połączeniu się dwojga ludzi węzłem małżeńskim towarzyszyły wcześniejsze oświadczyny i zaręczyny. Oświadczyny były pierwszym oficjalnym krokiem do zawarcia związku małżeńskiego. W tradycji przyszły narzeczony odwiedzał dom przyszłej narzeczonej i prosił głowę rodziny o rękę córki. Jeżeli on wyraził zgodę wówczas planowano ślub.

Błogosławieństwo

Zgodnie z tradycją Państwo Młodzi zanim staną przed ołtarzem i uroczyście złożą przysięgę małżeńską powinni oni najpierw prosić o błogosławieństwo swoich rodziców. Tradycyjnie błogosławieństwo odbywa się w domu rodzinnym Panny Młodej. W obecności gości, świadków, rodziców i znajomych...

Bramy weselne droga młodych ze ślubu na weseleBramy weselne.

Zgodnie z tradycją Państwo Młodzi mogą spodziewać się, że na ich drodze pojawią się tzw. bramy - należy przygotować na tę okazję alkohol oraz cukierki dla dzieci.

 

Prezenty slubne co i za ilePrezenty ślubne

„Istotą dawania prezentów jest radość z ich otrzymywania”. W myśl powyższych słów, przyszła Para Młoda powinna zastanowić się nad tym co chciałaby otrzymać w Dniu Ślubu. Warto pamiętać, że cieszy się nie tylko obdarowywany, ale także obdarowujący, gdyż podwójną radość daje dawanie prezentów.

Jaką wubrać obroczkę ślubnąObrączka ślubna – pierścień w kształcie obręczy, często grawerowany, wykonywany najczęściej ze stopu złota. W dniu składania przysięgi małżeńskiej (ślubu) zakładany sobie nawzajem przez małżonków na serdeczny palec.

 

tatuaz zamiast obrączki czy warto?Przedstawiamy Państwu pomysł, który narodził się poza granicami naszego kraju, a który pomału przebija się na rynek polski. Jest to tatuaż zamiast obrączki na palcu – można go wykonać w różnych kolorach oraz wzorach. Poniżej przedstawiamy plusy i minusy takiego rozwiązania.

Co to jest ślub?Ślub – dawniej oznaczał złożenie uroczystej przysięgi wobec bóstwa lub wybranej grupy ludzi. Przysięga polegała najczęściej na zobowiązaniu się do wykonania pewnych rzeczy (np. darowizny na rzecz konkretnego klasztoru czy kościoła), jeżeli zdarzy się to, czego oczekiwał, pragnął składający ślub.

 

Zwyczaje slubne Zwyczaje ślubne

Osoby biorące ślub określane są niezależnie od wieku mianem Pary Młodej. Zazwyczaj ceremonii zaślubin towarzyszy uczta weselna następująca tuż po niej. Zawieraniu ślubu towarzyszą różnego typu zwyczaje, które są odmienne zależnie od kręgu kulturowego, z jakiego wywodzą się małżonkowie.

Wyjatkowy prezent na slub ksiazkaKsiążka o Nowożeńcach

to pomysł na nietypowy prezent ślubny, który będzie pamiątką na długie lata szczęśliwego małżeństwa. Mówi się, że książka jest najlepszym przyjacielem. Jest w tym trochę prawdy, książka daje możliwość wejścia w inny świat, a w tym przypadku przypomnienia pięknych chwil młodości, beztroski, zakochania. Zapraszam do podarowania książki, gdzie bohaterami są Nowożeńcy (Ona i On).

Zaproszenie slubneZaproszenia wysyłane są parę miesięcy przed ślubem przez młodych i stanowią pierwszy kontakt z gośćmi weselnymi dlatego warto przygotować to starannie.  Na zaproszeniach powiniemy umieścić informacje o  miejscu i dacie ślubu oraz przyjęcia weselnego. Dla osób które chcemy tylko poinformować i nie zapraszać na przyjęcie weselne wysyłamy powiadomienie. Dobrym zwyczajem jest umieszczenie daty, do której zaproszeni powinni potwierdzić przybycie (najczęściej miesiąc przed ślubem) abyśmy wiedzieli na ile gości rezerwować salę.