Ślub

Dzień Ślubu to z pewnością jeden z najbardziej wyjątkowych dni w naszym życiu. Niejednokrotnie o nim marzymy, śnimy, wyobrażamy sobie jak ten dzień będzie wyglądał. Dzień ten z pewnością niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji, uczuć i wzruszeń.

Aby wszystko w tym dniu przebiegało tak, jak sobie założyliśmy, warto już dużo wcześniej rozpocząć przygotowania. Ślub i wesele to duże przedsięwzięcie logistyczne, trzeba zaplanować wiele szczegółów i zgrać je później w czasie. Wychodząc naprzeciw Młodej Parze przygotowaliśmy portal, na którym można znaleźć wiele przydatnych rad i wskazówek. Na naszym portalu znajdziecie między innymi informacje dotyczące organizacji wieczoru panieńskiego i kawalerskiego, przeczytacie o zadaniach świadków, przebiegu wesela oraz poznacie nasze propozycje zabaw weselnych. Spośród szerokiej gamy propozycji z pewnością wybierzecie to, co dla Was najistotniejsze.

Zapraszamy Nowożeńców do dzielenia się z nami swoimi opiniami, uwagami i spostrzeżeniami.

Wydarzenia i emocje wypełniając wyjątkowo ten dzień. Wynajęcie weselnego fotografa to jeden ze sposobów na uchwycenie tych małych chwil weselnych i utrwalenie ich na zawsze. Oto dlaczego potrzebujesz dobrego kamerzysty.

Teksty czytań na Mszę Świętą.

Pięknym gestem ze strony pary młodej i ich gości jest odczytanie czytań podczas Liturgii Mszy Świętej. Kościół wychodzi młodym na przeciw i przedstawia szereg czytań, które mogą być odczytywane w tym dniu.

Harmonogram przygotowania

Aby w dniu wesela uniknąć niepotrzebnych stresów i niemiłych niespodzianek, warto już dużo wcześniej rozpocząć przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Przedstawiamy poglądowy terminarz weselny, który pomoże Wam w organizacji wesela.

Wiersze, sentencje, cytaty Przygotowanie właściwego zaproszenia, które byłoby oryginalne oraz odzwierciedlało nasz charakter jest sprawą niebanalną. Nieraz zdarza się, że goście weselni trzymają zaproszenia przez długie lata, lub pokazują swoim znajomym chcąc ich poinformować o waszym ślubie...

Rola i zadania świadków

Niewątpliwie bycie świadkiem na uroczystości ślubnej jest wielkim wyróżnieniem oraz zaszczytem. Najczęściej na świadków proszone są osoby stanu wolnego - rodzeństwo lub przyjaciele przyszłej Pary Młodej. Świadkiem może być osoba pełnoletnia, posiadająca dokument tożsamości.

Co zamiast kwiatów?

Po zakończonej ceremonii zaślubin przed Młodą Parą ustawia się zwykle długa kolejka życzliwych osób – najbliższa rodzina, krewni, przyjaciele oraz znajomi pragnący złożyć Młodej Parze najlepsze życzenia. Zwykle Młodzi w takiej sytuacji otrzymują od gości koperto-kartki lub rzadziej prezenty oraz piękne kwiaty, których żywot jest bardzo krótki. Zamiast tego warto zasugerować ...

Savoir-vivre – nazwa pochodzi od słów fr. savoir – wiedzieć i vivre – żyć – oznacza dosłownie „znajomość życia” - są to dobre maniery, towarzyski     konwenans, znajomość obowiązujących zwyczajów czy reguł grzecznościowych obowiązujących w danym środowisku. Warto zapoznać się z prezentowanym poniżej ślubnym savoir-vivrem. Nieznajomość niektórych zasad, może sprawić, że nawet nieświadomie sprawimy komuś przykrość, urazimy go czy też popełnimy gafę, przed którą łatwo można się ustrzec.

 

Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach większość ludzi jest tak zabieganych, że nie ma czasu na wiele rzeczy. Powszechnie wiadomo też, że ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, zwłaszcza dla panny młodej. Dlatego polskie pary, idąc za przykładem zachodnich sąsiadów, coraz częściej powierzają organizację tej uroczystości profesjonalnym „wedding plannerom”.

Krocząc we dwoje małżeńskim szlakiem, na swojej drodze napotykamy radości i smutki. Należycie pielęgnowany przez współmałżonków związek małżeński rozwija się, rozkwita, ubogaca męża i żonę, sprawia, że lepiej się oni poznają, są bardziej zgrani.

Może dlatego odzwierciedleniem ewolucji związku są nazwy kolejnych rocznic ślubu. Nazwy te świadczą o okresach życia we dwoje. Sugerują, które z nich są piękne (kwiatowa, brylantowa), mocne (spiżowa), a które delikatne (kryształowa)..

Ślub kościelny - oprawa liturgii

Jeżeli zamierzać zawrzeć związek małżeński w kościele - ślub konkordatowy lub ślub kościelny po wcześniejszym ślubie w Urzędzie Stanu Cywilnego, warto pomyśleć o wyjątkowej oprawie liturgii Mszy Świętej, podczas której powiecie sakramentalne tak. Można - w porozumieniu z księdzem - poprosić najbliższą rodzinę i przyjaciół o odczytanie modlitwy wiernych bądź zaśpiewanie psalmu.

Zanim zdecydujecie się stanąć na ślubnym kobiercu warto na chwilę wspólnie się zatrzymać i omówić jakie wartości są dla Was najważniejsze w życiu. Kiedy jesteśmy zakochani patrzymy na życie trochę jak przez różowe okulary. Takie wspólne pochylenie się nad wartościami oraz konfrontacja naszych własnych wartości z wartościami Narzeczonej/Narzeczonego może rzucić nowe światło na Wasz związek....

czystość przed ślubemW dzisiejszych czasach czystość przed ślubem nie jest tematem popularnym. Młodzi ludzie podążają za wrażeniami, chcą mieć wszystko na już, na teraz. Telewizja, gazety, internet to miejsca, w których temat seksu pojawia się bardzo często.

 

Atrakcje dla dzieciJeżeli na weselu będzie dużo dzieci warto zorganizować dla nich dodatkowego opiekuna, który zorganizuje im zabawę, najlepiej w osobnej sali. Dzięki temu  rodzice pociech będą mogli choć na chwilę swobodnie się bawić, wiedząc że dzieci są pod dobrą opieką. Dla dzieci również będzie to niesamowite przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Płatki róż wyszczelone przed kościołemWiele Młodych Par decyduje się na dodatkowe zaakcentowanie momentu, w którym młodzi wychodzą z  kościoła bądź Urzędu Stanu Cywilnego. Ostatnio po marszu Marsz Mendelsona są modne takie niespodzianki i  atrakcje jak:

Formalności przy

ŚLUBIE KONKORDATOWYM
ŚLUBIE KOŚCIELNYM
ŚLUBIE CYWILNYM

Podróż poślubna, jako początek waszej wspólnej drogi po zawarciu małżeństwa powinna być czymś wyjątkowym. Czymś, co zdarzy się tylko raz i będzie niepowtarzalne, magiczne, bajkowe. I będzie właśnie tym, jeśli tylko dobrze przeanalizujecie własne potrzeby i pragnienia. Wspólna decyzja na pewno nie będzie najłatwiejszą, ponieważ każdy ma swoje oczekiwania, co do raju na ziemi. Dlatego właśnie eksperci turystyczni HolidayCheck.pl postarają się ułatwić wam wybór.

dowod osobistyZwiązek małżeński zawarty w urzędzie stanu cywilnego (ślub cywilny) lub w kościele (ślub konkordatowy) zmianie dane małżonków szczególnie Pani Młodej. Dowody osobiste ulegają unieważnieniu, a wydawane są bez opłat.  Dlatego warto już dzisiaj pomyśleć o tym i zapisać się na przypominajkę dostępną tu link.

Zaręczyny

Zgodnie ze obyczajami połączeniu się dwojga ludzi węzłem małżeńskim towarzyszyły wcześniejsze oświadczyny i zaręczyny. Oświadczyny były pierwszym oficjalnym krokiem do zawarcia związku małżeńskiego. W tradycji przyszły narzeczony odwiedzał dom przyszłej narzeczonej i prosił głowę rodziny o rękę córki. Jeżeli on wyraził zgodę wówczas planowano ślub.

Tekst ślubowania - przysięgi małżeńskiej

jest punktem kulminacyjnym w ślubie. W zależności od charakteru ślubu, czy jest to ślub kościelny czy cywilny może przybierać różne treści....