Slub, Wesele, zabawy weselne, pieniądze, finase

Wesele - przewodnik organizacji wesela

Wademecum przyjęcia Weselnego - porady, zabawyPrzyjęcie weselne - dzielenie się tą wielką radością z bliskim i rodziną.

Zebrane porady i przydatne informacje do udanego przyjęcia weselnego:

Podziękowanie dla rodzicow na weseluPodziękowania dla Rodziców. Dzień Ślubu to wyjątkowy moment nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla tych, którzy dali im życie. Przyjęcie weselne to dobry moment do uroczystego podziękowanie Rodzicom za trud włożony w wychowanie, kształtowanie, a także za pomoc w przygotowaniu uroczystości ślubnej. Jest to bardzo miły znak pozwalający docenić obecność Rodziców w życiu. Jest to także gest łączący pokolenia, ponieważ Para Młoda od dnia zaślubin jest już zalążkiem własnej rodziny. Warto także pamiętać o innych osobach: dziadkach, chrzestnych, wujkach, którzy mieli udział w naszym wychowaniu.

Oczepiny na weselu - nowa droga życiaOczepiny (zwane też przebabinami, czepieniem, czepinami) to dawny obrzęd weselny znany u większości ludów słowiańskich, podczas którego panna młoda symbolicznie przechodziła ze stanu panieńskiego w zamężny. Nazwa oczepiny pochodzi od czepca, nakrycia głowy, jakie nosiły mężatki w miejsce panieńskiego wianka.

Tort Weselny na przyjeciuTORT WESELNY jest na przyjęciu weselnym obowiązkowym punktem programu. To on gwarantuje słodkie życie dla małżonków. Najczęściej na wesela zamawiane są torty piętrowe. Tort weselny zwykle jest przystrojony, na jego szczycie znajdują się często figurki symbolizujące Młodą Parę, mogą to być także łabędzie.

Powitanie młodych na Sali WeselnejPowitanie Młodych

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem Państwo Młodzi witani są w miejscu, w którym odbywa się przyjęcie weselne przez swoich rodziców tradycyjnym chlebem i solą. Rodzice witają swoje dzieci, składają im jeszcze raz życzenia wszystkiego dobrego na nowej drodze, a następnie na dobry początek Państwo Młodzi wypijają pierwszy kieliszek...

Księga gości na WeseleKsięga Gości w Polsce nie jest czymś popularnym, natomiast myślę, że warto ją mieć na własnym weselu. W księdze tej każdy z przybyłych gości może do niej wpisać kilka słów do Młodej Pary, mogą to być życzenia, mądrości życiowe czy też przemyślenia, którymi weselnicy chcieliby podzielić się z Młodą Parą. Taka księga niewątpliwie będzie unikatową pamiątką po weselu, pamiątką, do której można zajrzeć nawet po wielu latach.

 

Upominki dla Gości WeselnychUpominki dla gości to drobny, symboliczny prezent, którym obdarowywani są weselnicy. Ostatnio cieszą się one coraz większą popularnością. Młode Pary chcą, aby ten wyjątkowy dla nich dzień był również wyjątkowy dla ich gości, dlatego przygotowują dla nich drobne niespodzianki. Prezenty takie najczęściej umieszcza się na stołach weselnych obok nakrycia na stale i stanowią integralny element dekoracji.

Dobre zabawy weselneCzyli jak wybrać zabawę weselną z ponad 60 zabaw?

Przygotowanie zabaw weselnych nie jest banalną sprawą. To od nich niejednokrotnie zależy klimat panujący na weselu. Zabawy weselne przygotowuje orkiestra lub DJ po konsultacji z Państwem Młodych. Korzystając z doświadczenia, które mamy – zebraliśmy ponad 60 zabaw weselnych na naszym portalu, pragniemy zaproponować krótki poradnik wyboru zabawy weselnej.

Jak mieć stylowe i wystrzałowe Wesele Ślub i wesele są jednymi z najważniejszych momentów w naszym życiu. Przygotowania do tych wydarzeń trwają kilka miesięcy, a czasem nawet lat. Każda para młoda chce bowiem przeżyć ten czas w wyjątkowy sposób i sprawić, by był on niezapomniany zarówno dla nich jak i zaproszonych gości.

Piękny pierwszy taniec weselny młodychJaki układ wybrać na pierwszy taniec?

Uroczystość zaślubin i wesele to wzruszający moment dla całej rodziny, najbliższych znajomych oraz przyjaciół. To wyjątkowa chwila, w której zgromadzeni goście patrzą na ambitnych zakochanych, którzy w tym ważnym dniu chcą zatańczyć dla nich historię swojej miłości. Choreografia pierwszego tańca to duże wyzwanie, wielkie emocje i wątpliwości, często narzeczeni zadają sobie pytanie „czy się uda, czy nie pomylimy kroków?”. Aby pomóc narzeczonym w decyzji o wyborze pierwszego tańca warto przygotować układ taneczny z profesjonalnymi instruktorami.

Lista atrakcji na weselu - aktualny spisBardzo często Młoda Para decyduje się na to, by w trakcie wesela zapewnić gościom dodatkowe atrakcje, które sprawią, że dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci. Oto przykład dodatkowych atrakcji, na które decydują się Młodzi:


1. Pokazy sztucznych ogni – bardzo widowiskowe, ale także i kosztowne, cena pokazu uzależniona jest od portfela jakim dysponujemy


2. Puszczanie chińskich lampionów szczęścia – lampiony wypuszcza się w niebo po zachodzie słońca, jest to bardzo efektowne, a przy tym angażuje także gości, którzy wypuszczają swoje lampiony szczęścia

Cegiełka serce pomocy na weseluO dawien dawna po każdej ceremonii zaślubin wraz z życzeniami, kopertami lub prezentami Pary Młode obdarowywane są pięknymi bukietami kwiatów. Kwiaty choć piękne niestety mają krótką żywotność, dlatego coraz częściej Młodzi proszą Gości Weselnych o drobne upominki tj. wina, kupony lotto, albumy, książki itp. To z pewnością zdecydowanie bardziej praktyczny prezent oraz pamiątka często na długie lata. Dla tych którzy jeszcze zastanawiają się o co poprosić Gości zamiast kwiatów na wesele przedstawiamy wspaniałą inicjatywę Fundacji Miej Serce.

 

Weselne show must go oneŚlub i wesele to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych i najważniejszych momentów w życiu narzeczonych. Parze Młodej zależy na tym, aby wśród zgromadzonych gości było dużo radości, zabawy i aby ten dzień na długo zagościł w ich pamięci.


Idealne wesele powinno być efektowne, ale również dobrze przemyślane, a swoją charyzmą i pozytywną energią zapraszać do wspólnej zabawy. Oto kilka rad jak przeżyć ten dzień: