Slub, Wesele, zabawy weselne, pieniądze, finase

Cegiełka serce pomocy na weseluO dawien dawna po każdej ceremonii zaślubin wraz z życzeniami, kopertami lub prezentami Pary Młode obdarowywane są pięknymi bukietami kwiatów. Kwiaty choć piękne niestety mają krótką żywotność, dlatego coraz częściej Młodzi proszą Gości Weselnych o drobne upominki tj. wina, kupony lotto, albumy, książki itp. To z pewnością zdecydowanie bardziej praktyczny prezent oraz pamiątka często na długie lata. Dla tych którzy jeszcze zastanawiają się o co poprosić Gości zamiast kwiatów na wesele przedstawiamy wspaniałą inicjatywę Fundacji Miej Serce.

 

 

Fundacja postanowiła wykorzystać obecną tendencję do zamiany kwiatów na inny prezent na rzecz zorganizowania zbiórki pieniędzy na rehabilitację swoich podopiecznych. Obecnie coraz częściej możemy znaleźć w sieci slogan „Młoda Paro! Podziel się swoim szczęściem, zamień kwiaty na Cegiełki Weselnej Pomocy”.

 

Czym jest „Cegiełka Weselnej Pomocy”? Na czym polega akcja?

Akcja jest bardzo prosta. Fundacja zachęca przyszłych Nowożeńców, aby poprosili Gości Weselnych, by zamiast kwiatów podarowali im „Cegiełki Weselnej Pomocy” z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację maleńkich podopiecznych fundacji. Zazwyczaj Państwo Młodzi umieszczają takie prośby na zaproszeniach ślubnych, bądź specjalnych wkładkach. Poniżej przedstawiamy propozycje wierszyków:

 

- PROPOZYCJA DO WKŁADEK

 

Goście Drodzy, Goście Mili,

 

Bardzo chcemy wszystkich prosić, by nam kwiatów nie przynosić.

 

Radość byście nam sprawili, dzieciom nieba uchylili.

 

Serce swoje ofiarując i „Cegiełki Weselnej Pomocy” zakupując.

 

Podpisując z wielką gracją, osobistą dedykacją.

 

Młoda Para podpowiada i zarazem pięknie prosi.

 

Do Fundacji się zgłaszajcie i „Cegiełki Weselnej Pomocy” zamawiajcie.

 

Pod nr tel. 662 847 895 lub na www.miejserce.pl informacje znajdziecie.

 

Rozpromienią twarze dzieci, gdy im troszkę pomożecie.

 

- PROPOZYCJA NA ZAPROSZENIE

 

Bardzo chcemy wszystkich prosić, by nam kwiatów nie przynosić.

 

Młoda Para podpowiada i zarazem pięknie prosi.

 

Do Fundacji się zgłaszajcie i „Cegiełki Weselnej Pomocy” zamawiajcie.

 

Pod nr tel. 662 847 895 lub na www.miejserce.pl informacje znajdziecie.

 

Rozpromienią twarze dzieci, gdy im troszkę pomożecie.

 

 

Cegiełki o wartości 5, 30 lub 100zł można zamówić w Fundacji e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 662 847 895.

„Cegiełki Weselnej Pomocy” to symboliczny podarunek dla Młodej Pary, jako dowód wielkiego serca i dobroci zarówno Gości Weselnych jak i Nowożeńców, którzy zdecydowali się na udział w akcji. Cegiełki posiadają miejsce na specjalną dedykację dla Pary Młodej, zatem będą również wspaniałą pamiątką zawarcia związku małżeńskiego i podzielenia się w tym szczególnym dniu swoim szczęściem z chorymi dziećmi.

Podopieczni Fundacji to maleńkie dzieci borykające się z różnorakimi, poważnymi problemami zdrowotnymi. Tutaj Fundacja przedstawia kilkoro z nich: http://miejserce.pl/Wspieramy.html. Dla tych dzieci niezbędna jest długotrwała i ciągła rehabilitacja, a środki pieniężne są zatem niezbędne.

Z całym przekonaniem popieramy tę szlachetną akcję. Tego typu inicjatywy uważamy za słuszne i potrzebne, a uśmiech na twarzy dzieci będzie największym docenieniem wszystkich, którzy zechcą przyłączyć się do tej akcji i pomóc chorym dzieciom.

Co sądzicie o takiej inicjatywie? Czy wśród Was są pary, które zechcą przyłączyć się do akcji?

Dla tych którzy są już po ślubie lub po prostu wolą kwiaty bądź inny upominek , informujemy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Programu Bezpłatnych Rehabilitacji dla Dzieci wpisując w odpowiednich rubrykach formularza PIT - KRS 0000 368 135.

Więcej  informacji na stronach fundacji:  www.miejserce.pl

Serwis www.slubomania.pl popiera akcje i uważa, że wszelkie pomaganie uszlachetnia ludzi. Dodatkowo uważamy, oraz wiemy z doświadczenia, że podczas ślubu wystawne bukiety i tak są w cieniu wesela i nie nacieszą oka tak jak radość w czyimś sercu.

 

 

 

Comments powered by CComment

Komentarze  

0 #1 F89 2013-11-21 14:12
Super akcja, ciekawsza niż zbieranie pluszaków lub karmy dla psów ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież