Slub, Wesele, zabawy weselne, pieniądze, finase

Tort Weselny na przyjeciuTORT WESELNY jest na przyjęciu weselnym obowiązkowym punktem programu. To on gwarantuje słodkie życie dla małżonków. Najczęściej na wesela zamawiane są torty piętrowe. Tort weselny zwykle jest przystrojony, na jego szczycie znajdują się często figurki symbolizujące Młodą Parę, mogą to być także łabędzie.

Tort weselny podawany jest zwykle przed północą, bardzo często umieszcza się na torcie efektowne sztuczne ognie.

Zwyczajowo tort kroją Państwo Młodzi - i tu najlepiej umówić się z obsługą na sali, czy chcemy pokroić sami cały tort, czy też decydujemy się na pokrojenie tylko pierwszych porcji dla rodziców, co jest bardziej praktyczne. Torty weselne przeważnie są zamawiane osobno a nie razem z salą, dlatego należy na to zwrócić uwagę przy kalkulowaniu kosztów.

Co na górze tortu weselnego?

  • figurki Pana i Panny Młodej
  • serca
  • gołębie, łabędzie
  • flara, zimne ognie

Jak policzyć ilość potrzebnego tortu?

Najczęściej cukiernia doradzi. Są w internecie kalkulatory tortów. Minimalna ilość tortu na jednego gościa to 50gram (to jest 1 kilogram na 20 gości). Podczas krojenia należy kroić małe i duże porcje, bo niektórzy chcą tylko skosztować - tort najczęściej jest koło północy, więc goście już są syci.

 

Wyjątkowy tort weselny

Wyjątkowy tort weselny

Wyjątkowy tort weselny

Wyjątkowy tort weselny

 

Comments powered by CComment

Komentarze  

0 #2 agata 2016-06-08 17:31
tort weselny będziemy robili w podobnej szacie graficznej do grawerki z Polanina z naszego alkoholu, chcemy aby wszystko łączyło się w jedną całość. Nie chcemy otrzymać odwrotnego efektu.
Cytować
0 #1 Wiki 2009-11-10 21:30
Najlepiej nie za słodki, może być śmietankowy...
:) mniam
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież