Slub, Wesele, zabawy weselne, pieniądze, finase

Piękny pierwszy taniec weselny młodychJaki układ wybrać na pierwszy taniec?

Uroczystość zaślubin i wesele to wzruszający moment dla całej rodziny, najbliższych znajomych oraz przyjaciół. To wyjątkowa chwila, w której zgromadzeni goście patrzą na ambitnych zakochanych, którzy w tym ważnym dniu chcą zatańczyć dla nich historię swojej miłości. Choreografia pierwszego tańca to duże wyzwanie, wielkie emocje i wątpliwości, często narzeczeni zadają sobie pytanie „czy się uda, czy nie pomylimy kroków?”. Aby pomóc narzeczonym w decyzji o wyborze pierwszego tańca warto przygotować układ taneczny z profesjonalnymi instruktorami.

 

 

 

Decyzję o wyborze pierwszego tańca podejmują narzeczeni, mogą zdecydować się na wybór tradycyjnego tańca – najczęściej walca angielskiego, albo na przygotowanie specjalnej choreografii do różnych tańców. Dla osób, które wcześniej nie brały udziału w żadnych kursach tańca lub mają niewielkie doświadczenie polecamy kursy tańca dla narzeczonych.

 

Kurs dla narzeczonych przygotowuje parę do pierwszego, najważniejszego tańca
- walca angielskiego, który jest tańcem powolnym w klimacie romantycznym. Tańczy się go w parze w czułym objęciu. Choreografia walca jest prosta i jednocześnie bardzo atrakcyjna. Rytm tańca jest łatwy a każdy krok wykonuje się płynnie z charakterystycznym dla tego tańca unoszeniem się na palcach i „opadaniem” w kolanach, czyli swingiem.

- walc wiedeński tzw. „walczyk”, jest szybszą odmianą walca angielskiego, jest tańcem wirowym, bez unoszeń na palcach.

 

Dodatkowo, do wyboru narzeczonych są również tańce bardziej rytmiczne z bardzo prostą choreografią, jak:

- disco samba, prosty i efektowny taniec do szybkiej muzyki tanecznej, głownie disco. Tańczy się go w trzymaniu otwartym, to znaczy w trzymaniu tylko za dłonie. Figury są dynamiczne i ekspresyjne

- disco swing, to taniec uniwersalny, można wykorzystać go do prawie każdego rodzaju muzyki, a przy okazji bardzo prosty. Sprawdza się w każdej sytuacji tanecznej. Tańczy się go w bliższym kontakcie, w trzymaniu zamkniętym. Urozmaicany jest obrotami i „przejściami” tanecznymi.

- rock’n’roll, bardzo rytmiczny taniec z dynamiczną zmianą kroków, który swoją ognistą energią i ciekawymi przejściami pozwala na swobodną i wesołą zabawę.

 

Decyzję o wyborze pierwszego tańca podejmują narzeczeni, jednak jeśli mają wątpliwości co do odpowiedniego układu oraz muzyki mogą liczyć na profesjonalne wsparcie swoich trenerów.  Jeżeli któraś z par będzie chciała urozmaicić choreografię poznaną na kursie tańca dla narzeczonych, może zrobić to na dodatkowych lekcjach indywidualnych z trenerem.

 

Czym różni się tradycyjna choreografia od nowoczesnego show na uroczystości weselnej?

Tradycyjne układy taneczne są eleganckie i niezwykle romantyczne, a przede wszystkim proste i bezstresowe. Wybór takiego rozwiązania to bezpieczna decyzja dla par, które na co dzień nie czują się swobodnie na parkiecie. Tradycyjna i liryczna choreografia pozwoli im na elegancką prezentację swoich umiejętności przed gronem całej rodziny i przyjaciół. Tradycyjne rozwiązanie to przede wszystkim walc angielski.

Alternatywną i ostatnio dość modną stylizacją na pierwszy taniec jest nowoczesne show. Ta forma polecana jest dla par, które czują się swobodnie na parkiecie, znają kroki taneczne. Często jest to połączenie kilku stylów tanecznych, albo jeden taniec urozmaicony atrakcyjnymi unoszeniami i nietypowymi przejściami.

Dla par, które jednak wolą coś łatwego, ale do rytmicznej, szybkiej muzyki, polecamy disco sambę i disco swinga. Obroty, proste kroki i figury można połączyć w efektowną choreografię, natomiast fajna muzyka będzie doskonałym uzupełnieniem tanecznego show.

Akademia Tańca M&I Sulewskich zaprasza na kurs tańca dla narzeczonych.

 

Kursy tańca dla narzeczonych - Pierwszy Taniec, rozpoczynają się każdego miesiąca. Organizatorzy zajęć zaplanowali do wyboru dwa terminy, pierwszy w środku tygodnia oraz drugi w cyklu zajęć weekendowych. Zajęcia prowadzą zawodowi instruktorzy tańca towarzyskiego z Akademii Tańca M&I Sulewskich w Warszawie. W kursach mogą wziąć udział wszystkie pary, które planują swoją uroczystość w najbliższym czasie.

W trosce o komfort wszystkich par, Akademia Tańca M&I Sulewskich w Warszawie uruchomiła specjalny kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod którym specjaliści od wizerunku scenicznego, choreografii, musicalu i tańca czekają na pytania związane z pierwszym tańcem. Dodatkowym uzupełnieniem informacji o treningach jest aktywne forum, na www.facebook.com/pierwszytaniec.akademiatanca. Kontakt jest dla wszystkich osób, które planują swą uroczystość w najbliższym czasie oraz tych, które chcą podzielić się swoimi przeżyciami i doświadczeniem.

Więcej informacji na temat aktualnie organizowanych kursów na stronie www.akademiatanca.pl oraz na facebooku.

Comments powered by CComment

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież