Organizacja slubu, sali, kamerzysty, sukni, garnituru, przyspiewki - organizer slubny

Weselni agenci i konsultanici czy warto?Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach większość ludzi jest tak zabieganych, że nie ma czasu na wiele rzeczy. Powszechnie wiadomo też, że ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, zwłaszcza dla panny młodej. Dlatego polskie pary, idąc za przykładem zachodnich sąsiadów, coraz częściej powierzają organizację tej uroczystości profesjonalnym „wedding plannerom”.

 

Wedding planner (ang. organizator ślubów) to osoba, która wyręczy cię w przygotowaniach i stworzy to ważne wydarzenie według twojej własnej wizji. Moda na planowanie ślubów przez profesjonalistów przyszła do nas oczywiście ze Stanów. Podczas gdy tam jest to już bardzo popularne, w Polsce takie firmy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki. – Na pomysł pracy jako wedding planner wpadłam już jakiś czas temu, jednak żeby się przygotować, ukończyłam najpierw odpowiedni kurs. Nie są one jeszcze dostępne w Polsce, dlatego odbył się on drogą korespondencyjną – mówi pani Alina, założycielka firmy Weselni Agenci.


Bo ważny jest każdy szczegół
Obecnie przygotowania do ślubu rozpoczynają się nawet 1,5 roku przed ustaloną datą. Najważniejsze to wybrać miejsce bo w tych najpopularniejszych czeka się naprawdę długo. – Kiedy razem z narzeczonym pytaliśmy o wolny termin w jednej z naszych ulubionych restauracji, pani miała nam do zaoferowania jedynie piątki, albo sobotę za dwa lata – mówi Marta, przyszła panna młoda. Jednak wybór tego idealnego miejsca to tylko początek mnóstwa detali, które trzeba zaplanować. – Aby uświadomić sobie ogrom szczegółów, o które należy zadbać, najlepiej wybrać się na targi ślubne – twierdzi pani Alina. A oferta jest naprawdę szeroka. Młoda para wybiera zespół lub dj’a, catering, fotografa, kamerzystę, ukwiecenie i dekoracje sali, kościoła, samochodu, zaproszenia, obrączki, suknie dla panny młodej i garnitur dla pana młodego, fryzjerkę, często też makijażystkę. Są też bardziej oryginalne atrakcje, takie jak maszynka produkująca bańki mydlane, fontanna czekolady, lot balonem czy też wyjątkowy samochód, którym w tym dniu będzie podróżowała młoda para. Ostatnio modne są też upominki dla gości.


Czy warto?
Wielu z tych, którzy organizowali swój ślub samodzielnie na pewno powie, że warto. Jednak wedding planner jest idealnym rozwiązaniem dla par, które nie mają czasu zaplanować dla siebie tego idealnego dnia. Dodatkowo, oddając załatwienie wszystkich formalności profesjonaliście możemy zaoszczędzić sobie wiele stresu i w pełni korzystać z kończącego się już okresu narzeczeństwa. Warto też zastanowić, które ze spraw możemy powierzyć organizatorowi, a które wolelibyśmy załatwić sami. Powinniśmy też upewnić się, że nasz ślubny konsultant w pełni rozumie naszą wizję tej uroczystości i będzie postępował zgodnie z naszymi zaleceniami i upodobaniami. Dlatego większość firm już na wstępie przeprowadza ankietę mającą poznać oczekiwania klienta, a potem konsultuje się z nim w sprawach najważniejszych. Wiele par myśli, że nie stać ich na zorganizowanie ślubu przez profesjonalistę. Należy jednak wcześniej dokładnie sprawdzić ofertę. – Często taki firmy mają ustalone stałe rabaty z podwykonawcami, z którymi współpracują. Może okazać się, że tyle ile zapłacimy konsultantowi, zaoszczędzimy na szczegółach – radzi Dominika, która skorzystała z usług takiej firmy. Dlatego zastanówmy się w jaki sposób wyobrażamy sobie ten dzień i oddajmy spełnienie marzeń w ręce odpowiedniej osoby.

Comments powered by CComment

Komentarze  

0 #2 Anna 2016-02-24 16:20
A czy widzieliście takie modne teraz butelki z Polanina? Mnie zainspirowała możliwość dostosowania do każdej pary innej butelki. Mozna wygrawerowac inicjaly pary młodej, zaskoczyc swoich weselnych gości.
Cytować
0 #1 Nati 2013-09-04 22:37
Jeli sie jest zagranicą a tutaj chcemy zrobic slub i mamy jedynie tydzien czasu naprawdo warto, sama robilam przez posrednikow to wiem
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież