Organizacja slubu, sali, kamerzysty, sukni, garnituru, przyspiewki - organizer slubny

Zaproszenie slubneZaproszenia wysyłane są parę miesięcy przed ślubem przez młodych i stanowią pierwszy kontakt z gośćmi weselnymi dlatego warto przygotować to starannie.  Na zaproszeniach powiniemy umieścić informacje o  miejscu i dacie ślubu oraz przyjęcia weselnego. Dla osób które chcemy tylko poinformować i nie zapraszać na przyjęcie weselne wysyłamy powiadomienie. Dobrym zwyczajem jest umieszczenie daty, do której zaproszeni powinni potwierdzić przybycie (najczęściej miesiąc przed ślubem) abyśmy wiedzieli na ile gości rezerwować salę.


Rodzaje zaproszeń ślubnych

  • zaproszenia tradycyjne - kartka otwierająca się, w jasnym kolorze, często z wytłuczeniami, naniesionym brokatem itp. Dane indywidualne wpisuje się odręcznie. Średni przedział cenowy tego typu zaproszeń ślubnych to 1,50-4,00zł.
  • zaproszenia cięte laserem, pierwsza strona ma filigranowe wycięcia najczęściej w ciemnym grubym papierze (tekturce). Cięcie laserowe umożliwia uzyskanie fajnego wzorku (minusem dla estetów jest, że widać przypalone krawędzie). Średni przedział cenowy tego typu zaproszeń ślubnych to 2-5zł.
  • zaproszenia ręcznie robione, tu króluje papier czerpany z kwiatami, nitkami itp. Każde zaproszenie jest indywidualnie robione. Średni przedział cenowy tego typu zaproszeń ślubnych to  3-7zł
  • zaproszenia w tubie, pudełkach należą na ekskluzywnych zaproszeń ślubnych. Koszty wiążą się również z dostarczeniem przesyłki.  Średni przedział cenowy tego typu zaproszeń ślubnych to 6-20zł za sztukę.
  • zaproszenia szyte na miarę młodych, wykonanych przez nich najczęściej ze zdjęciem ich. Średni przedział cenowy tego typu zaproszeń ślubnych to 1-3 zł za sztukę.

Coraz częściej Państwo młodzi decydują się na wysłanie indywidualnych zaproszeń przygotowanych przez siebie. Na zaproszeniu jest najczęściej zdjęcie młodych oraz tekst przygotowany przez nich. Ślub i wesele jest to możliwość poznania dalszych członków rodzin. Umieszczenie zdjęcia młodego i młodej jest nową i dobrą tradycją umożliwiającego zobaczyć wybrańca/wybranki przez wszystkich zainteresowanych.

Zaproszenia spersonalizowane są drukowane na grubym papierze (gramaturze 180-250g/m2). Papier na zaproszenia bardzo często jest kolorze ekri, perłowym (dodatki błyszczące) czy na śnieżnobiałym. Papier może mieć drobną fakturę (satynę). Gruba faktura uniemożliwia dobry druk zdjęć ponieważ farba nie jest wprowadzana w pory (zagłębienia papieru). Mówimy tu o druku laserowym lub ekstremalnych przypadkach tuszem.  Papier składany jest na trzy części, często na nim można podpisać się lub zakreślić pisakiem z tuszem błyszczącym. Zdjęcie należy mieć dobrą rozdzielczość i umieścić je w ramce.

Drukowanie i wpisywanie imion i nazwisk na zaproszeniu może być zrobione automatycznie importując komórki z Excel-a. Znacznie to oszczędza czas przy generowaniu pliku do wydrukowania. Warto również zwrócić uwagę na jakość papieru i druku. Jeśli nie ma się dojścia do dobrej kolorowej drukarki (nie brudzącej, nie niecącej papier, z pełnymi tuszami) nie warto ryzykować  stracenia papieru. Lepiej w tym momencie zlecić druk przez Internet, a samemu skupić się na przygotowaniu pliku do druku i listy gości. Papier można kupić w papierniczym lub przez Internet, ale również drukarnie posiadają papier kupiony po cenach hurtowych. Koszt papieru w zależności od jakości i miejsca zakupu może wynieść od 50gr do 3 złotych.

Obserwując rynek ewolucje zaproszeń, który 10 lat temu wyglądał skromnie a głównym jego produktem były masowe zaproszenia na ślub na kredzie, wytłaczane wzorki i brokat. Następnie zaczęły dominować zaproszenia robione ręcznie, na papierze czerpanym, zaś potem hitem były cięte zaproszenia. Dzisiaj rynek ekskluzywnych zaproszeń jest zdominowany przez zaproszenia ręcznie robione, będące w tubie lub w pudełku. Na rynku również pojawiły się zaproszenia ze zdjęciem młodych drukowane indywidualnie. Zachęcamy szczególnie do tych ostatnich bo stanowią cenna pamiątkę w albumie.

Chcielibyśmy poznać wasze opinie jakie zaproszenia wybieracie? Jak przygotowujecie zaproszenie ślubne?

 

zaproszenie slubne

Comments powered by CComment

Komentarze  

0 #4 Olcia 2015-12-08 11:58
Ja zamawiałam zaproszenia z probitus.pl i uważam że są przepiękne. Bardzo dużo wzorów mają i nie wiedziałam co wybrać. Od zwykłych tradycyjnych do takich trochę skomponowanych i łączonych. Bardzo pięknie im wyszły w dodatku z nadrukiem. Fajny sklepik.
Cytować
0 #3 zaproszenia orginalne 2012-01-06 18:37
mozesz takze wygenerowac chmure słów, wówczas masz orginalne zaproszenia dla każdego inne, przykład znalzałem na waszej stronie

http://www.slubomania.pl/index.php/galeria/category/5-grafika-na-zaproszenie-i-nie-tylko
Cytować
0 #2 Alf 2011-07-22 21:13
Dobrym i ciekawym pomysłem jest użycie znaczków personalizowanych z nadrukiem swoim od poczty polskiej, kosztuje to więcej ale co za radość i zdziwienie u rodziny :) - bezcene
- za reszte zapłacisz kartą MASTERCARD
Cytować
0 #1 Kasia 2010-10-19 11:33
Pojawiała się pierwsza opinia o wydruku na szybkidruk.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=88&Itemid=104,
Szlak jest już przetarty... opinia bardzo dobra ....
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież