Największy zbiór najlepszych zabaw weselnych - ZABAWY WESELNE 2021

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ilość osób: 6-12

Rekwizyty: 6-12 krzeseł

 

     Jest to najbardziej popularna zabawa z krzesłami. Do zabawy tej wybiera się kilku-kilkunastu ochotników, którzy stają dookoła krzeseł ułożonych w kółko na środku sali - krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników zabawy. Orkiestra zaczyna grać muzykę, - w tym czasie uczestnicy zabawy tańczą w okręgu utworzonym na zewnątrz krzeseł. Gdy muzyka przestaje grać, każdy z ochotników musi zająć miejsce na krześle. Osoba, której nie uda znaleźć się wolnego krzesła odpada z gry. W czasie każdej przerwy muzycznej jest zabierane jedno krzesło. Ostania osoba, która zostanie na parkiecie, wygrywa.

 

Polecamy również zabawę z krzesłem w wersjach zmodyfikowanych:

  • W momencie, gdy orkiestra przerywa granie, prowadzący zabawę wymienia fanta lub osobę, z którą należy usiąść na krześle, by móc dalej grać fantem takim może być np. dziewczyna o zielonych oczach, krawat, widelec, rajstopy, męski but, telefon komórkowy itp.)

  • Wersja zwana potocznie miska weselna. Zabawa przebiega tak samo jak opisana jako główna z tą różnicą, że na końcu, kiedy na parkiecie pozostaje jedno krzesło i dwóch zawodników, krzesło jest zamieniane na miskę.


Comments powered by CComment

Komentarze  

0 #3 Anka 2011-11-06 23:59
Super super super! a czym bardziej unikalne przedmioty tym śmieszniej . Wymieniony juz papier toaletowy ale tez kolo zapasowa albo lewarek lub tez kucharka. Kapitalna zabawa a do tego kupa śmiechu :)
Cytować
0 #2 Rudolf 2011-03-10 22:54
te nowe pomysły czynią tą zabawę bardziej atrakcyjną
Cytować
0 #1 M 2010-11-21 14:43
Inna wersja tej zabawy jest taka, że uczestnicy tej zabawy mogą usiąść dopiero po przyniesieniu określonego przedmiotu, przedmioty mówi orkiestra kiedy przestaje grać. Przedmiotami mogą być łyżeczka, kubek, serwetka, kwiatek, papier toaletowy... Odmiana tej zabawa jest ciekawsza oraz czyni tą zabawę bardziej elektryzującą, szczególności jak cała grupa zacznie biec po papier toaletowy ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież