Finanse we dwoje czyli jak oszczędzać, zarabiać, inwestować, zarządzać pieniedzmi

Dlaczego jestem biedny i nie mam pieniedzyJest masa poradników bogacenia się, odnoszenia sukcesów, motywacji. Jednak odpowiedz kryje się bardzo blisko nas. Można ją odkryć metodą małych kroczków, małych pytań. Napiszę tutaj w skrócie bo cenię swój czas i twój. Jeśli potrzeba więcej to proszę w komentarzach. (ARTYKUŁ GOŚCINNY).


Podejście rozpoczyna się od metody twórcy Toyoty Sakichi Toyoda, korzysta z zasady Pareto i kończy się na metodzie kaizen. Poświeć 15 minut swojej koncentracji, weź kartkę i pisz w punktach (2 minuty na odpowiedz), a następnie.... c.d.n. pod pytaniami.


1. Ile czasu w zeszłym tygodniu spędziłeś na zarabianiu a ile czasu na inwestowaniu?

Fajnie, kiedy pieniędzy pracują na ciebie. Ale żeby pracowały to trzeba je odpowiednio włożyć w mechanizm lub taki mechanizm stworzyć. Z mojej obserwacji wynika iż większość ludzi spędza czas na zarabianiu i wydawaniu. Nieliczni zaś na inwestowaniu czy tworzeniu mechanizmów pomnażania (poznać ich po majątku). A jak jest u Ciebie?

2. Co przynosiło/przynosi tobie pieniądze do tej pory?

Jeśli masz już źródło, może warto skupić się na tym i go wyeksploatować. Często bywa tak iż tylko niektóre wysiłki przynoszą nam korzyści, resztę nie. Reguła Pareto mówi iż 20% przynosi nam 80% zysku resztę jest mało produktywne. Dlatego warto rozwijać działania znajdujące się w tej 20-tce.


3. Jak możesz zwiększyć swoje źródło przychodu? (zadaj sobie parę razy to pytanie i drąż temat)

Może to być poproszenie o podwyżkę, czy zmiana pracy, czy dryfowanie na stanowisko lepiej opłacalne, czy jakiś kompetencje itp... Jeśli prowadzisz biznes to może rozszerzenie sprzedaży up i cross seling … Musisz coś napisać, nawet jeśli wyda ci się głupie na pierwszą myśl.


4. Planowanie. Czy planujesz swój czas, dzień, miesiąc.

Ile zarobisz, jak zarobisz? Ile czasu spędzasz na planowaniu. Czy można w ogóle tymi działaniami osiągnąć sukces. Czy masz określone zadania i poukładane w kolejność. Planowanie zwiększa wydajność oraz niweluje marnotrawstwo twojego czasu. Popatrz na zwierzęta krowa pasie się i mało planuje, zaś wilki podchodzą, planują atak.


5. Jak jest z twoją odwagą?

    Nie raz określa się to wyjściem ze strefy komfortu, posiadanie „jaj”, twardej d.... pewności siebie. Mówię tu o mądrym ryzykowaniu, kiedy spodziewane realne korzyści są większe aniżeli straty!!! Czy w ogóle znasz i stosujesz techniki decydowania?


6. Co robisz by być bardziej zmotywowany, konsekwentnym, wytrwałym i rozwijać się?

To są rzeczy połączone. Jeśli pamiętasz o swojej motywacji i ją podbijasz to bardziej jesteś zaangażowany i konsekwentny. A na to wszystko rozwój, rozwój spostrzegania możliwości, korzystania możliwości, rozwój myślenia i poznawania siebie.Jak zauważyliście nie zacząłem od celu bo działając doświadczamy. I na podstawie doświadczenia możemy wypracować cel. Jeśli leżysz przed telewizorem co dziennie 4 godziny, to jaką masz szanse realnego doświadczenia? Podejście do celu (cel) zmienia się z wiekiem, jeśli jesteś młody bardziej masz skłonność do poznania nowego, potem myślisz kim być co robić, a w dojrzałości jakie mieć relacje co sobą reprezentować.


Jeśli masz już swoje odpowiedzi to przeczytaj sobie na głos. Zobacz co ci się podoba i co ci się nie podoba. zaplanuj jaki pierwszy krok z tym zrobisz i zapisz to na tej kartce.


Na zakończenie przytoczę wskazówki moje ulobione z kazien:

-    Myśl nad rozwiązaniami możliwymi do wdrożenia.

-    Wymówki, że czegoś nie da się zrobić, są zbędne.

-    Wybieraj proste rozwiązania, nie czekając na te idealne.

-    Użyj sprytu zamiast pieniędzy.

-    Ulepszenie nie ma końca.


Jeśli chcesz więcej to zostaw komentarz! Tu na tym serwisie publikowane są z opóźnieniem 24h!

Jeśli będzie 100 komentarzy do 15.06.2017, napiszę więcej....


Powodzenia


Comments powered by CComment