Finanse we dwoje czyli jak oszczędzać, zarabiać, inwestować, zarządzać pieniedzmi

Mikro inwestycje w co zainwestować 5000zlotychW szkole uczymy się o świecie i wykonywać polecenia - zadania. W pracy zaś pracować. A gdzie mamy uczyć się inwestowania? Dzisiaj o inwestowaniu 5tyś złotych. Dla jednych to fragment wynagrodzenia a dla innych kilku miesięczne odkładanie. Jeśli pracujemy by tylko zarabiać to nasze pieniądze są nierobami! Bogaci działają tak by pieniądze na nich pracowały! Dlatego ważne jest by w ciągu tygodnia pracy (8h*5=40h/tydzień) chociaż 1 godzinę wygospodarować na inwestycje.

 

Podejście do pieniędzy w mikroinwestycjach

Zanim przejdziemy do inwestycji popatrz jak podchodzisz do tych pieniędzy. Jeśli one stanowią nieznaczny ułamek twojego zgromadzonego kapitału, to jesteś bardziej skłonny do ryzyka i inwestowania. Jeśli nie masz tylko 5 tysięcy - to szybciej je zakopiesz bojąc się je stracić.

Innym przykładem jest wrzucenie tego na giełdę. Dla tego co ma dużo, włoży pieniądze i zapomni. Giełda w dłuższej perspektywie jest wzrostowa. Dlatego co ma mało to będzie wciąż monitorował, wykona ruchy, straci czas na ciągłe śledzenie.

Informacje tu zawarte nie można traktować jako rekomendacje inwestycyjne.  Tutaj w sposób humorystyczny, pseudo naukowy w zbiorowości rzucamy pomysły by kolektywnie o nich podyskutować.

Comments powered by CComment