Finanse we dwoje czyli jak oszczędzać, zarabiać, inwestować, zarządzać pieniedzmi

Pieniądze w związku, dlaczego warto nimi się zajmowaćW tym tekście pokażemy ci argumenty dlaczego warto zajmować się pieniądzmi w małżeństwie, co można osiągnąć, a co można stracić. Jeśli podejmiecie temat ten samodzielnie lub najlepiej we dwoje oraz to co ważne zastosujecie wskazówki to wasze dochody powinny wzrosnąć nawet dwukrotnie i to już w pierwszym roku.

 


-----------------------------------------------------------------------------------------
Z tej wiedzy korzystają inni odnosząc duże sukcesy
------------------------------------------------------------------------------------------


Z tych technik korzystamy My oraz małżeństwa w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Coraz więcej korzysta też tutaj w Polsce. O niektórych technikach na pisano książki  Obudź w sobie olbrzyma, Bogaty albo biedny? Po prostu różni mentalnie,...  czy nakręcono serie filmów Zabójcy długów (produkcja Polska TVN -PL, Pogromczyni długów UK ,  z tych tematów szkolą między innymi Joyce Meyer, Brian Tracy, Bartłomiej Popiel, Harv Eker, całe programy szkoleniowe jak  Millionaire Mind Intensive,  Mentalway  gromadząc przy tym tysiące ludzi, którzy są w stanie zapłacić po kilkaset złotych by zapoznać się z informacją, która przemienia życie na lepsze

.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Pieniądze w związku
- aspekt pozytywny uskrzydla
- aspekt negatywny ciąży


------------------------------------------------------------------------------------------Przejdźmy do, rzeczy. Argumenty za zajmowaniem się tematem finansów w związku, małżeństwie możemy podzielić na
- pozytywne, to te które nas uskrzydlają, umożliwiające rozwój małżeństwa i osobowości,  występują kiedy dobrze sie finansami zarządza
- negatywne,  to te które nas tłamszą, wiedza o nich pozwala uniknąć przykrości, problemów występują kiedy źle lub wogle finasami  zarządza------------------------------------------------------------------------------------------

Aspekt negatywny
Czy wiesz, że:
-  47% kłótni jest z powodu pieniędzy, a 9% rozwodów
- dług szybciej narasta niż oprocentowanie
- brak pieniędzy w pływa na twój wolny czas, zestresowanie, rozdrażnienie
- jeśli się nie rozwijasz to się cofasz

-----------------------------------------------------------------------------------------Zacznijmy od tych negatywnych.  Jeśli się nie zajmujesz  pieniędzmi lub źle się nimi zajmujesz to masz duże szanse na kłótnie z powodu pieniędzy. Jak wykazują badania w USA 47% kłótni jest z powodu pieniędzy  co przeradza się w 9% rozwodów.  Nie ważne wielkość tych procentów,  pewnie  dla Europy, w Polsce są inne. Ale ważne jest to że złe gospodarowanie pieniędzmi prowadzi do niepotrzebnych kłótni.
Dług szybciej narasta niż oprocentowanie na lokacie z trzech powodów 1. obsługa długu, kredytu, karty debetowej, rat kosztuje. Drugie zawsze kredy ma większe oprocentowanie niż lokata. Łatwiej jest wydać niż zarobić.
Przy konieczności zarabiania ma się mało czasu na bliskich, na rodzinę, parntera.  Nie stać na ułatwiaczy życia np. samochód, restauracje, pizza, szybki komputer. Żyje się w przemęczeniu, rozdrażnieniu,  ze stresowanym  z uczuciami negatywnymi, które mogą obniżyć samoocenę a nawet doprowadzić do poddania się, zaakceptowania z wyrzutem przeciętności i sytuacji w której się znaleźliśmy a nawet  do depresji.  
A przecież, każdy z nas jest wyjątkowy, w każdym tkwi dobro i piękno dlaczego masz żyć w obniżonym standardzie życia, unieszczęśliwiać siebie i innych. Zwiedzać miejse, spotykać ciekawych ludzi, czytać i poznawać – rozwijając się ubogacamy innych z którymi mamy do czynienia.


--------------------------------------------------------------------------------------------

Aspekt pozytywne  
Czy wiesz, że dobrze zarządzając pieniędzmi
-  zwiększasz bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny
-  zwiększasz swój czas wolny,
-  masz zwiększone możliwości

---------------------------------------------------------------------------------------------


Zaś kiedy się zajmuje tematem pieniędzy, dobrze zarządzasz nimi to możesz odnieść wrażenie, że pieniądze rosnął. Pieniądz robi pieniądz. A kiedy pieniądz zatrudnisz nie musisz doglądać czy jest zadowolony czy nie, nie bierze on chorobowego.  Poprzez dobre zarządzanie nimi budujesz poczucie bezpieczeństwa, masz  możliwość dabać o zdrowie kiedy potrzebujesz itp. Pieniądz, nie jest Panacum na wszystko jest tylko narzędziem ułatwiającym.
Oszczędzając w połączeniu z inwestowaniem budujesz pasywne źródło przychodu  (pieniądze zarabiają na nas a nie my zarabiamy pieniądze, nie jesteś niewolnikiem pieniędzy). Dochód pasywny to taki, który nie wymaga od ciebie czasu on po prostu jest. Najprostrzym to oprocentowane. Nie musisz sledzić lokaty by przynosiła zysk wystarczy że ją założysz. O innych sposobach inwestowania w dalszych częściach tego cyklu.
Kiedy, pieniądz na ciebie pracuje ty masz czas zajmować się tym co chcesz. Pieniądz daje możliwosci nie robienia czegoś czego nie lubisz, nie chcesz lub nie zbyt dobrze się znacz. A z czasem możesz robić to co chcesz. Malowanie, sprzątanie, gotowanie itp.
Czasu nie można magazynować, pieniądze tak. Czasu nie pomnaża się doba ma 24h, pieniądze można.
Dodatkowo podnosisz standard standard życia życia swojego i swojej rodziny,  przekazujemy pozytywne wzorce naszym dzieciom, rodzinie i zmieniamy świat dookoła, zmieniamy tu i teraz czym więcej będzie zmian pozytywnych woku nas tym świat będzie lepszy dla nas i dla innych z otoczenia.
A wszystko to zajmując się o trochę więcej finansami aniżeli inni.

 


----------------------------------------------------------------------------------------------

Co to jest dobre zajmowanie się pieniędzmi w związku?
- Rozmawianie,
- rozwijanie się, swoich zdolności, relacji
-  dzielenie się z innymi wiedzą, czasem, pieniędzmi, dobrocią

-----------------------------------------------------------------------------------------Pierwszy etapem rozwoju finansowego   jest uświadomienie oraz rozpoczęcie rozmów we dwoje. Nie można pozwolić by pieniądze były temat tabu.  Jest to płaszczyzna życia jak zainteresowanie,  opinie, postrzeganie świata, seks, dzieci, praca, dom, odpoczynek, samorealizacja. Nie można też pozwolić by zdominowały np. życie duchowe bo wówczas  wasze małżeństwo będzie zagrożone. Ważna jest równowaga.
Kolejnym elementem jest wyznaczanie celów tych bliskich (np. wakacje) i tych odległych (np. budowa domu, wolnośc finasowa). Często natykałem się, że nie wiem co jest dla drugiej osoby ważne, oraz że żona postrzega świat fajniej niż ja. Ciężko jest wyznaczyć wspólne cele, ale za to przyjemnie jest je zrealizować. Wspierać się w realizacji, w rozwoju.
Znajdowanie równowagi oraz odzyskany czas dzięki zarządzaniu finasami wspiera  na  rozwój osobisty, a kto by nie chciał się rozwijać, Cieszyć się życiem, żyć pełnią życia, rodziny. Opanowane finanse będą tylko jednym z rutynowych czynności tak jak zakupy. Może również tak jak u nas to jest świetną  wspólne zarabianie, inwestowanie, wydawanie może stać fajnym zajęciem we dwoje jak jest w przypadku naszym.


--------------------------------------------------------------------------------------------

Finansowe cztery koła
Zarabianie (przychody)
Wydawanie (koszty)
Inwestowanie (pomnażanie i ochrona pieniędzy)
Rozwój (zwiększanie umiejętności i postrzegania możliwości)    

Koło
Planuj-> działaj-> Sprawdzaj – Udoskonalaj


--------------------------------------------------------------------------------------------Rutyna może pomóc w rozkręceniu koła zamachowego, który wyciągnie was na wyżyny. Najpierw planuj, zanim zaczniesz działać przelicz, sprawdź siły i możliwości ale wyznaczaj cele ambitne i realne do osignięcia. Osiągniecie ich, nawet najmniejszych uskrzydli do działania.
Następnie działaj. Tak jak zaplanowałeś. Często działając uzyskujesz nową wiedzę i możliwości, możesz zmienić plan osiągnięcia ale nie cel. Cel powinien pozostać taki sam bo w przeciwnym razie możesz zacząć się miotać i nic nie osiągniesz przez dłuższy czas.
Sprawdzaj swoje wyniki. Zamykanie spraw prowadzi do rezultatów. Najgorszą, rzeczą jest rozgrzebanie kilku spraw i nie mieć nic z tego. Tylko zamknięte sprawy zwalniają  twój umysł i dają korzyści.
Weryfikuj działania, monitoruj rezultaty. Zobaczysz, że eksel ułatwi ci monitorowanie przychodów Zobacz co możesz udoskonalić, gdzie były słabe punkty. Tu ważne jest poznawnie, uczenie się od kogoś i na swoich błędach.
Powtarzaj ten cykl zanim on się nie rozkręci a działania staną się rutyną. Tutaj chodzi powtarzalność, zanim to wszystko się rozkręci.
Przykład: Małżeństwo rozpoczęło prowadzenie firmy jako małego sklepiku. Na początku nie monitorując dokładnie przychodów, kosztów. Ważne było dla nich kupowanie taniej i sprzedawanie drożej. Pseudo doradcy uczyli jak produkować koszty. Po roku firma miała straty (założone z budżetu domowego) i fałszywe poczucie że się ma korzyści z firmy. Dopiero podliczają, rozpisując uświadomili sobie, że wydali na nie potrzebne rzeczy na których w tym momencie nie było ich stać (np. samochód, laptop za 4,5tysiąca). Zobaczyli na czym tak naprawdę zarabiają i zwiększyli tego asortyment.  Udoskonalając obniżyli swoje koszty pod najmując cześć powierzchni użytkowej. A wszystko to bo planować, działać, liczyć, udoskonalać....


---------------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowanie
Dobrze zarządzanie finansami daje korzyści, nie zajmowanie się nimi problemy
Finansowe koło zamachowe, które warto rozruszać by pracowało dla Ciebie

---------------------------------------------------------------------------------------------


To co poznałeś, czy usystematyzowałeś wiedzę jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej,  początkiem co można zrobić w twoim życiu. Zapraszam Ciebie na szkolenie finanse w związku, które robimy on line. Wszystkie szczegóły znajdziesz klikając w link pod spodem pod tym materiałem wideo. Kliknij w link poniżej, przeczytaj ofertę. Jeśli uznasz że jest coś dla ciebie wartościowego, jeśli uznasz że jest to coś co mogło by ci pomóc w dobrych relacjach z małżonkiem oraz zwiększeniu standardu życia. A uwierz mi, że to co musisz zainwestować w to szkolenie to tak naprawdę jest namiastką to co dzięki temu możesz zyskać. Serdecznie cię zapraszam. Do zobaczenie, trzymaj się cześć.

Finanse związku

Jak wiele osiągniesz zajmując się nimi a co stracisz gdy się nie zajmiesz nimi.

Comments powered by CComment