Czyli jak wybrać zabawę weselną z ponad 60 zabaw?

Przygotowanie zabaw weselnych nie jest banalną sprawą. To od nich niejednokrotnie zależy klimat panujący na weselu. Zabawy weselne przygotowuje orkiestra lub DJ po konsultacji z Państwem Młodych. Korzystając z doświadczenia, które mamy – zebraliśmy ponad 60 zabaw weselnych na naszym portalu, pragniemy zaproponować krótki poradnik wyboru zabawy weselnej.

 

1. Zwróć uwagę na zabawy integracyjne

Zabawy można podzielić na integracyjne, oczepinowe lub dla małej grupy osób (skecze). Chcąc na początku „rozruszać” gości oraz ich wzajemnie przedstawić polecamy przeprowadzanie zabaw integracyjnych.

 

2. Uwzględnij wiek osób do zabaw weselnych

Musisz wziąć pod uwagę wiek gości weselnych i nie przesadzać z trudnością zabaw. Oczywiście możesz znaleźć zawsze zabawy weselne łączące pokolenia. (np.: tańce pokoleniowe), lub skupić się bardziej na tradycyjnych zabawach

 

3. Zachowaj dobry gust zabaw (patrz nasza misja)

Są zabawy, które budzą różne uczucia. Najśmielsze nie zawsze znaczy „cool”, czasami te najśmielsze przyprawiają o gęsią skórkę rodziców, lub sprawiają, że wesele przyjmuje charakter typowo wiejski. Zanim wybierzesz takie zabawy zastanów się czy warto ryzykować. Przykłady zabaw, które polecamy unikać znajdziesz tutaj. My osobiście nie polecamy zabaw z podtekstem erotycznym - bo można się bawić także normalnie: np.: Zoo, kareta.

4. Niespodzianka/Innowacyjność

Nawet w tej dziedzinie może zagościć innowacyjność. Para Młoda powinna zapoznać się z ideą prezentowanych zabaw weselnych. Goście nie mogą znać wcześniej zabaw weselnych, dlatego należy unikać oklepanych zabaw lub wprowadzać modyfikacje do tych zabaw (np.: krzesła jeszcze raz)

5. Umiar

Zabaw nie powinno być za dużo ani za mało, 3-4 na początku oraz 2-3 na oczepiny wystarczy, wszystko zależy od gości oraz czasu trwania imprezy.

6. Trudność/ zrozumiałość zasad zabaw

Unikajmy zabaw skomplikowanych, instrukcje mają być jasne, prezentowane wszystkim gościom najlepiej poprzez sprzęt nagłośniający. Weselnicy powinni przede wszystkim się dobrze bawić.

7. Nie zmuszaj do picia.

Podczas zabaw unikaj zmuszania do picia.

8. Nie wyciągaj pieniędzy od gości.

Unikaj zabaw które mają na celu „wyciągania” pieniędzy od gości (np.: wózek). Nie wszyscy lubią lub mają przygotowane pieniądze, po za tym prawdopodobnie i tak już weselnicy Was obdarowali jakimś prezentem.

9. Chyba najważniejsze. Zapoznaj się z nasza dłuuuugą lista zabaw weselnych i wybierz coś dla siebie.

 

10. Dopisz spostrzeżenia jako komentarz ;)