Ilość osób: 6-12

Rekwizyty: 6-12 krzeseł

 

     Jest to najbardziej popularna zabawa z krzesłami. Do zabawy tej wybiera się kilku-kilkunastu ochotników, którzy stają dookoła krzeseł ułożonych w kółko na środku sali - krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników zabawy. Orkiestra zaczyna grać muzykę, - w tym czasie uczestnicy zabawy tańczą w okręgu utworzonym na zewnątrz krzeseł. Gdy muzyka przestaje grać, każdy z ochotników musi zająć miejsce na krześle. Osoba, której nie uda znaleźć się wolnego krzesła odpada z gry. W czasie każdej przerwy muzycznej jest zabierane jedno krzesło. Ostania osoba, która zostanie na parkiecie, wygrywa.

 

Polecamy również zabawę z krzesłem w wersjach zmodyfikowanych:

  • W momencie, gdy orkiestra przerywa granie, prowadzący zabawę wymienia fanta lub osobę, z którą należy usiąść na krześle, by móc dalej grać fantem takim może być np. dziewczyna o zielonych oczach, krawat, widelec, rajstopy, męski but, telefon komórkowy itp.)

  • Wersja zwana potocznie miska weselna. Zabawa przebiega tak samo jak opisana jako główna z tą różnicą, że na końcu, kiedy na parkiecie pozostaje jedno krzesło i dwóch zawodników, krzesło jest zamieniane na miskę.