Stylowe wesele, czyli jak zbudować atmosferę dobrej zabawy

Ślub i wesele są jednymi z najważniejszych momentów w naszym życiu. Przygotowania do tych wydarzeń trwają kilka miesięcy, a czasem nawet lat. Każda para młoda chce bowiem przeżyć ten czas w wyjątkowy sposób i sprawić, by był on niezapomniany zarówno dla nich jak i zaproszonych gości.

 

Obecnie coraz bardziej popularne stają się wesela w konkretnym stylu. Popularnym motywem są lata 60, czy 80. Uroczystości odbywające się latem bywają nieco bardziej orientalne. Niektóre młode pary decydują się nawet na ślub i wesele w plenerze. Wielbiciele tradycji chętnie urządzają uroczystość w karczmach lub zmodernizowanych zamkach i pałacach.

Innym pomysłem na ślub i wesele jest zachowanie konwencji regionalnej. Sytuacja jest o tyle prostsza, że lokalni patrioci posiadają charakterystyczne dla danego obszaru stroje, czy dodatki. Miejscami, gdzie kultywuje się taka tradycję są z pewnością Kaszuby oraz tereny górskie, gdzie góralskie wesela trwają nawet przez tydzień. Zwykle imprezy odbywają się wówczas w drewnianych karczmach, które nadają zdarzeniu cudowny folkowy klimat.

Miejsce ma znaczenie


Wybór miejsca weselnego może nadać ton całej uroczystości. Zabawa weselna zorganizowana w restauracji sprawi, że goście ubiorą się elegancko i dopasują swoje zachowanie do otoczenia. Tańce w góralskiej chacie będą z pewnością bardziej frywolne. Goście będą się tam czuli swobodniej i zachowają mniejszy dystans. Jeśli atmosfera będzie bardziej domowa, zabawa może okazać się o wiele bardziej udana. Ważne jest więc, by zastanowić się jakie warunki najbardziej będą odpowiadały naszym gościom. Jeśli miejsce, które wybierzemy na zabawę weselną będzie dopasowane do ich charakteru i zachowania, z pewnością poczują się na takiej imprezie wyjątkowo i będą się świetnie bawić.


Suto zastawiony stół to podstawa


Obowiązkowym elementem każdej uroczystości jest biesiada przy stole. Wesela odróżnia do innych imprez nie tyko para młoda, ale taż specjały, które pojawiają się w menu. O ile jedzenie jest kwestią indywidualnego wyboru, o tyle jeśli chodzi o trunki, na stole nie może zabraknąć tradycyjnej weselnej wódki (zobacz np.: www.pantadeuszwodka.pl). Najpopularniejsza jest oczywiście biała, ale coraz częściej na polskich weselach pojawiają się także smakowe odmiany. Wódka jest niezbędna niemal tak samo jak weselny tort, czy rosół, który króluje na stole podczas weselnego obiadu.


W doskonałym humorze


Zarówno goście, jak i organizatorzy wesela powinni wiedzieć, że dobra zabawa jest w dużej mierze uwarunkowana atmosferą. Jeśli stworzymy poczucie swobody wśród zebranych, tańce i śpiew rozpoczną się w mgnieniu oka. Dobry humor na weselu to podstawa udanej zabawy. Wtedy też całe zdarzenie będzie wspominane z sentymentem i uśmiechem na twarzy.